ستاره شناسی

چه زمانی خورشید گرفتگی رخ می دهد؟

خورشید گرفتگی

ما می خواهیم زمان باقیمانده (برحسب ساعت نه روز) تا خورشید گرفتگی بزرگ آمریکا را حساب کنیم. آیا شما آماده اید؟
اگر آماده نیستید، نگران نباشید. ما به شما از طریق ویجت خورشیدگرفتگی ۲۰۱۷، در مجله ی نجوم اطلاع رسانی می کنیم. این ویجت اطلاعات دقیقی درمورد این رویداد و زمان کامل شدن خورشید گرفتگی در منطقه ی شما را خبررسانی می کند. اگر بر روی دکمه ی «نمایش» در قسمت رویدادها کلیک کنید، می توانید پیش نمایشی از آنچه که قراراست در آسمان ببینید، را مشاهده کنید. ویجت خورشیدگرفتگی ۲۰۱۷، در Eclipse Safari (در یک اپلیکیشن رایگان برای اندروید و ios ) برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خورشیدگرفتگی، به بخش زیرین صفحه توجه کنید که به شما اطلاعاتی در مورد آنچه که در خورشید گرفتگی اتفاق می افتد و چگونگی و دلایل آن را ارائه می دهد.

غافلگیر شدن ذهن

خورشید گرفتگی بیش از آنکه یک رویداد علمی باشد، یک رویداد انسانی است. برای هزاران سال، ماه به طور متناوب بر روی خورشید سایه می افکنده است، اما ما اخیرا علت شکل گیری این رویداد را دریافتیم. در گذشته دانشمندان در مورد این رویداد کیهانی مطالعه می کردند و آن را به علت شگفتی ها و ترس هایی که به همراه داشت، اسطوره می دانستند. در مورد تاثیر خورشید گرفتگی بر روان انسان اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

۲۵ مورد از آنچه که شما باید در مورد خورشید گرفتگی بدانید


چه زمانی خورشید گرفتگی رخ می دهد؟ این رویداد هر چند وقت یکبار اتفاق می افتد؟ چه مدت زمانی طول می کشد؟ مایکل باکیچ  سردبیر نجوم، تمام اطلاعات لازم در مورد این رویداد را پیش از آنکه با آن مواجه شوید در اختیارتان می گذارد.

اثبات انیشتین


در ۲۱ آگوست ۲۰۱۷ (امروز) از سراسر جهان، اخترشناس هایی برای رصد کردن خورشیدگرفتگی به آمریکا سفر می کنند. امروز برای فیزیکدان بازنشسته، دون برونز (Don Bruns ) یک فرصت عالی برای انجام آزمایشی مرتبط با نسبیت عام است. دون برونز قصد دارد که با تجهیزاتی بسیار پیشرفته این رویداد را بررسی کند. آیا تکنولوژی خیلی خوب است؟

چه چیزهایی را باید همراه داشته باشیم


یک لیست بسیار ساده از آنچه که برای رفتن به یک سفر کوچک به منظور رصد خورشید گرفتگی، معمول و یا غیر معمول است را بنویسید، تا به شما برای جمع کردن وسایلایتان کمک کند. اجسام رایجی که باید به همراه داشته باشید شامل دستمال کاغذی می شود.

نحوه ی شکل گیری خورشید گرفتگی


اگر شما در هنگام خورشید گرفتگی در طول یک مسیر هستید، پس به آسمان نگاه کنید و از آن لذت ببرید. این رویداد یک حرکت هماهنگ میان خورشید و ماه و زمین است.

تاریکی می آید

بسیاری از آمریکایی ها خواهند دید که خورشید در امروز ناپدید می شود. تایلر نوردگرن، این رویداد تاریخی را به نمایش خواهد گذاشت و باید ها و نباید های مرتبط با آن را بیان خواهد کرد.

 

منبع: ?What Time Is the Total Solar Eclipse

نظری بدهید