تکنولوژی

فیس بوک علاوه بر مرور Recap روزانه، مرور ماهیانه و سالیانه را نیز اضافه کرد

سال ۲۰۰۷ را به خاطر می آورید؟ دقیقا ۱۰ سال از زمانی که به دانشگاه نقل مکان کردم تا سال اول تحصیلم را در دانشگاه سیراکیوز آغاز کنم، می گذرد آن روز را در ماورای ذهنم داشتم اما فیس بوک و دغدغه های آن اجازه و فرصت مرور این خاطرات را نمی دهد. در حال حاضر بخش خاطرات فیس بوک در حال توسعه است که علاوه بر recap روزانه، recap ماهانه و سالیانه نیز به آن اضافه شود، تا از این طریق بار دیگر به شما ثابت شود که استفاده از فیس بوک چقدر می تواند جذاب و سرگرم کننده باشد.

به منظور تلاش برای یادآوری مجدد اینکه چقدر استفاده از فیس بوک می تواند جذاب واقع شود، در حال حاضر، این شرکت ویژگی جدیدی را می خواهد اضافه کند که در پایان هر ماه این شبکه اجتماعی یک recap از عکس ها و پست ها به نمایش می گذارد تا تصاویر و پست هایی که در چند روز اخیر و یا در ۳۰ روز برجسته شده اند را به شما نشان دهد. در پایان هر تابستان، نیز می توانید به پست ها و تصاویری که در آن فصل به اشتراک گذاشته شده اند، نگاهی بیاندازید. فیس بوک این امکان را تا پایان سال راه اندازی خواهد کرد، اما در حال حاضر نیز این ویژگی به چند ویژگی کوچکتر تقسیم شده است تا کاربران را برای به اشتراک گذاشتن منظم و فعال گونه در فیس بوک ( و یا حداقل در شبکه اجتماعی خواهرش، یعنی اینستاگرام) تشویق کند.

فیس بوک همچنین تصمیم دارد تا حجم عظیمی از پست ها را، مانند اینکه چه تعداد از دوستانتان شما را اد کرده اند و یا اینکه چه تعداد لایک توانسته اید جمع کنید را نیز اضافه نماید. این شرکت در بلاگ خود اعلام کرد که ابزارهای متریک (اندازه گیری) بیشتری مانند موارد ذکر شده قرار است به فیس بوک اضافه شود که قابل به اشتراک گذاری نیز می باشند.

اینترنت

facebook

به تازگی، در آخرین آپدیت ویژگی  recap روزانه این امکان وجود دارد که یک خاطره (تصویر یا پست) را به عنوان خاطره بد علامت گذاری کنید تا دیگر آن را به شما نشان ندهد. فیس بوک معتقد است که در حال حاضر از الگوریتمی استفاده می کند که می تواند با بررسی تعداد عکس العمل های منفی کاربران، به صورت بالقوه خاطرات دردناک و غم انگیز را شناسایی کند، اما خاطرات خوب نیز می تواند بدون اینکه همه افراد باخبر شوند، به یک خاطره بد تبدیل شود.

Timehop نیز چنین امکانی را در روز ولنتاین ۲۰۱۵ پیاده سازی کرد، اما با فیس بوک دیر رسیدن بهتر است از هرگز رسیدن است.

منبع : Facebook adds On This Day-style monthly and seasonal recaps

نظری بدهید