انسان شناسی بهداشت عمومی پزشکی دانش‌ها

ممکن است زندگی روزمره شما، بدنتان را شکل دهد. در اینجا می خواهیم این مشکل را رفع کنیم.

با این برنامه ممکن است خودتان را به کشتن دهید.
شاید فکر کنید که این برنامه شما رو کنترل می کند، اما در واقعیت بدن شما تمایل دارد که از یک ریتم مشخصی پیروی کند. پیروی از این ریتم بهتون کمک می کند که بدن خوبی داشته باشید.

قهوه نوشیدن

بهترین کار در صبح زود، نوشیدن کافئین است. با نوشیدن کافئین می توانید ساعت بدن و خواب خود را تنظیم کند. اگر شما مطمئن هستید که اگر ساعت ۸ صبح یک لیوان اسپرسو بخورید، ساعت ۱۰ شب خمیازه می کشید، پس سعی کنید خوردن کافئین را برای چند هفته امتحان کنید تا خواب راحتی را داشته باشید.

غذا خوردن

بهترین راه این است که بر خلاف آمریکایی ها، وعده های اصلی تان را به موقع بخورید. انسولین –هورمونی که متابولیسم بدن را تنظیم می کند- در نیمه ی اول روز فعال می شود. بنابراین قند خون شما پس از یک صبحانه ی مفصل در مقایسه با شام خیلی کمتر خواهد بود.

خواب

تقریبا ساعت ۸ الی ۹ بعد از ظهر، دمای بدن انسان کاهش می یابد و بهترین زمان برای خوابیدن، زمانی است که دمای بدن در پایین ترین میزان خود است. اما چند ساعت خواب ایده آل است؟ مطالعات نشان داده است که افرادی که کمتر از ۶ و نیم ساعت در شبانه روز می خوابند، به احتمال زیاد عمر کمی خواهند داشت. تقریبا ۸ ساعت خواب، میزان مناسبی است.

ورزش

برخی از افراد از عوارض ورزش های صبحگاهی شکایت می کنند. اما ماهیچه های بدن حدود ساعت ۵ بعداظهر بیشتر قدرت را دارا هستند. تیم West Coast NFL توانسته اند در بیشتر بازی هایشان که ساعت ۸ بعد از ظهر برگزار شده بود، پیروز شوند. حتی دروقت های استراحت بدن آنها تمایل به بازی کردن داشته است.

خلاقیت

تکامل زبان، مذهب و یا فلسفه همگی از صحبت های آخر شب نشئت می گیرند و محققان معتقدند که تفکرات شبانه ی ما دارای قالبی متفاوت از دیگر تفکرات ما است. بنابراین سعی کنید تفکرات شبانه ی خود را در جایی ثبت و نگهداری کنید.

انجام ریاضیات

دانشمندان معتقدند که بیشترین ضریب هوشی انسان مرتبط به ساعت ۱۰ صبح الی ۲ بعداز ظهر است. چند ساعت بعد از بیدار شدنمان، ارگانهایی که دارای عملکرد اساسی تر هستند در اولویت قرار می گیرند. هنگام بیدار شدن، مغز انسان قابلیت دریافت انرژی بیشتر را دارا است.

منبع: Your routines might be screwing with your body. Here’s how to fix it

نظری بدهید