تکنولوژی دانش‌ها

بهترین روش برای به جوش آوردن سریع آب!

با دادن گرمای کافی به آب، در نهایت به جوش می آید. اما هنگامی که بی صبرانه در آشپزخانه ایستاده اید، باید مغزتان سوت کشیدن کتری قدیمیتان متمرکز باشد. مغز شما همانند یک زمان سنج است و هرچه شما توجه بیشتری به گذر زمان داشته باشید، زمان برایتان دیرتر خواهد گذشت. تقریبا حدود ۱۰ الی ۱۶ دقیقه زمان می برد که یک گالن آب بر روی شعله گاز در دمای ایده آل به جوش آید. ولی با این حال این مدت زمان برایتان زجر آور خواهد بود. خبر خوش: این دستگاه ها که دارای کارایی ماکزیمم و کنترل دما هستند و میزان مدت زمان طاقت فرسا را برای به جوش آمدن آب کاهش می دهند، ساخته شده اند.

در خانه….

کتری Fellow Raven Stove Top به همراه چای سبز
شما می توانید در این کتری هر مایعی را به جوش آورید اما در واقع این کتری برای ایجاد یک لیوان چای خوش مزه ساخته شده است. این کتری دارای صافی یکپارچه ی فلزی است. درب سیلیکونی آن دارای دماسنج علامت گذاری شده ای است که دمای ایده آل و دمای جوش را نشان می دهد. برای چای سبز، ۱۷۰ درجه فارنهایت، برای یک ترکیب گیاهی، ۲۱۲ درجه فارنهایت را امتحان کنید. علاوه بر این بدنه ی مسی این کتری، به زیبایی آن می افزاید.
حجم: ۳۴ اونس (هر اونس معادل ۲۸ گرم)
منبع گرما: گاز
قیمت: ۱۰۰ دلار

در محل کار

چای ساز Cuisinart PerfecTemp
یک لیوان چای مناسب نیازمند دقت حرارتی است. شما می توانید سطح آب کتریتان را در شیشه ی درج شده بر روی چای ساز ببینید و سپس آن را به برق ۱۵۰۰ وات وصل کنید تا المنت آن گرم شود. شش حالت پش فرض موجود در این دستگاه بهتان کمک می کند که دمای مناسبی را برای نوشیدنی خود انتخاب کنید. ۱۸۵ درجه فارنهابت برای یک فنجان قهوه ی فرانسوی مناسب است. علاوه بر این امکان گرم نگه داشتن آب را تا ۳۰ دقیقه دارا است.
حجم: ۵۷ اونس
منبع گرما: الکتریسیته
قیمت: ۱۰۰ دلار

در محل بازی……

کتری Jetboil MiniMo
گاهی اوقات شما بدنبال به جوش آوردن تنها ۱۶ اونس آب در یک هوای سرد و به مدت دو دقیقه و ۱۵ ثانیه هستید. این کتری برایتان همین کار را انجام می دهد. این دستگاه دارای مخزن سوخت دقیقی است که از پروپان و ایزوبوتان استفاده می کند. اندازه ی کل دستگاه تنها ۵ الی ۶ اینچ است و برای مسافرت و حمل نقل عالی است. از آن می توانید برای پخت غذا و یا چای استفاده کنید.
ظرفیت: ۳۲ اونس
منبع گرما: مخزن سوخت
قیمت: ۱۳۵ دلار

منبع: The very best ways to boil water quickly, anywhere

نظری بدهید