تکنولوژی مدیریت

مایکروسافت، شبکه ی اجتماعی واقعیت مجازی AltspaceV را خریداری کرد

شبکه ی اجتماعی واقعیت مجازی AltspaceVR، بخش جدیدی در مایکروسافت است که استند آپ کمدی و سخنرانی های ریاست جمهوری را به نمایش می گذارد. بعد از اینکه این شبکه به علت کمبود بودجه به طور ناگهانی در ماه جولای متوقف و تعطیل گردید، کنفرانسی در خصوص ادامه ی کار واقعیت مجازی به بحث و گفتگو در این باره پرداخته است. در اصل به نظر می رسید که Oculus ، سرمایه گذار Palmer Luckey در این کنفرانس حضور به عمل آورده تا این مجموعه را دوباره زنده کند اما در واقع این مایکروسافت بود که توانست این مجموعه را نجات دهد و آن را خریداری کرد.
در حال حاضر، تیم AltspaceVR به مایکروسافت پیوسته است. Alex Kipman، مخترع HoloLens در مایکروسافت اظهار داشت: «ما به وسیله ی تیم AltspaceVR به دنبال ایجاد اجتماع برتر در جهان هستیم». سخنگوی مایکروسافت بیان می کند: « AltspaceVR به همان نام باقی می ماند. مایکروسافت بیشتر علاقه مند است که از این شبکه اجتماعی استفاده کند تا به وسیله ی آن با دوستان جدید و قدیم تعامل و ارتباط برقرار کنید.»
AltspaceVR کار خود را با رقیب مایکروسافتی خود در طراحی پلت فرم VR ادامه خواهد داد.
AltspaceVR میزبان شخصیت های کمدی مانند Reggie Watts، Drew Carey و شخصیت علمی به نام Bill Nye است.
حتی AltspaceVR با NBC News برای ارائه اخبار زنده از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، همکاری داشته است. این شبکه دارای پلت فرمی از فضاهای باز اجتماعی واقعیت مجازی از سال ۲۰۱۵ است که از Oculus Rift، Gear VR، HTC Vive و هدست های دیگر نیز قابل دسترسی است. مایکروسافت هیچ برنامه ای مبنی بر از بین بردن ارتباط AltspaceVR با شرکت حریفانش ندارد. سخنگوی مایکروسافت بیان کرده است: « AltspaceVR کارش را بر روی کامپیوتر و لپ تاپ های مک، HTC Vive, Oculus Rift, Daydream by Google, and Samsung Gear VR را در حالت دو بعدی ادامه می دهد».

منبع: Microsoft acquires VR social network AltspaceVR

نظری بدهید