تکنولوژی دانش‌ها

مایکروسافت از این پس به کاربران ویندوز ۱۰ امکان کنترل هوشمند کامپیوتر خانگی شان را می دهد

کاربران ویندوز ۱۰ از این پس می توانند کامپیوتر های خود را به هاب های خانگی هوشمند تبدیل کنند. طبق گزارش امروز Windows Central، مایکروسافت بخش «اتصال به خانه» را به Cortana افزوده است. کاربران می توانند از این منوی جدید به سرویسهای هوشمند خانگیشان متصل شوند. در حال حاضر این بخش با Wink، Insteon، Nest، SmartThings و Hue سازگار است. Windows Central بیان کرده است که منوی اتصال تلفن همراه با ویندوز ۱۰ هم اکنون در دسترس است.
طبق گزارش Tom Warren در اوایل امسال، مایکروسافت بر یک ویژگی جدید در هوم هاب فعالیت می کند تا بتواند یک محیط خانوادگی را به همراه امکان به اشتراک گذاری اپلیکیشن و تقویم در کامپیوتر فراهم کند. در واقع این ایده به منظور افزایش توانایی های ویندوز ۱۰ برای ایجاد هوم هاب به منظوری اتصال سایر دستگاه ها بیان شده بوده است.
مایکروسافت در عین حالی که برای ایجاد این امکانات تلاش می کند، یک اسپیکر Harman Kardon’s Cortana-powered Invoke را نیز تهیه کرده است که به عنوان اولین اسپیکر دارای دستیار محسوب می شود. زمان عرضه ی این محصول هنوز مشخص نیست اما قیمت آن دیروز حدود ۱۹۹ دلار توسط مایکروسافت اعلام شده است. مایکروسافت در حال رقابت سرسختی با گوگل، آمازون، اپل و سامسونگ برای به دست گرفتن بازار ابزار هوشمند خانگی است.

منبع: Microsoft starts letting Windows 10 users control smart home devices from their PC

نظری بدهید