تکنولوژی دانش‌ها

نسل جدید هوم پادها (HomePods) قراراست دارای فیس آی دی باشد

نسل اول هوم پادها، اسپیکرهای هوشمند اپل، تا ماه دسامبر عرضه نخواهند شد، اما طبق گزارش Nikkei، اپل بیان کرده است که مدل های آینده این اسپیکرها به احتمال زیاد دارای تشخیص چهره خواهند بود.
رئیس شرکت تایوانی، David Ho اخیرا به خبرنگاران گفته است: «ما شاهد روندهایی هستیم که در آن مهندسان قصد دارند اسپیکرهایی را طراحی کنند که علاوه بر امکان تشخیص صدا، قادر به تشخیص چهره نیز خواهند بود و علاوه بر این، دارای امکاناتی است که برای ایجاد یک زندگی راحت تر مفید است و استفاده از این محصول را آسان تر می کند».
اگرچه David Ho دقیقا نام هوم پاد را در گفتگوی خود ذکر نکرده، اما کاملا واضح است که منظورش دقیقا همین محصول بوده است. هنگامی که سال پیش شاعاتی در مورد هومپاد ها آغاز شد، مشخص شد که یکی از امکاناتی که اپل برای این محصول در نظر گرفته است سیستم تشخیص چهره است. هنگامی که به هوم پاد وصل می شوید، این دستگاه به طور اتوماتیک متناسب با ویژگی های اتاقی که در آن قرار دارد و فردی که آن را روشن کرده است تنظیم می شود. به طور کلی بعید نیست که مدل جدید این هوم پادها دارای سیستم تشخیص چهره باشد، زیرا اپل از این فن آوری در آیپاد های ۲۰۱۸ خود بهره برده است. این سیستم به طور کامل در آیفون ایکس توضیح داده شده است. تشخیص چهره ی اپل از پروژکتور نقطه ای استفاده می کند تا چهره ی فرد را از طریق ۳۰۰۰۰ نقطه تشخیص داده و برای فرد امکان باز کردن قفل گوشی، پرداخت های بانکی و فرستادن هرنوع ایموجی را فراهم می کند.

منبع: The next generation of HomePods could have Face ID

نظری بدهید