تکنولوژی دانش‌ها گزارش

عرضه آیفون های تمام صفحه توسط اپل در سال آینده

حال که از عرضه ی آیفون ایکس، یک هفته می گذرد، وقت آن رسیده تا درمورد شایعات مرتبط با آیفونهای سال آینده صحبت کنیم. تحلیلگر ضمانت KGI، جناب Ming-Chi Kuo، کسی که پیش بینی های وی در مورد محصولات آیفون در چند سال اخیر درست بوده است، بیان کرده که در سال آینده دو آیفون جدید تمام صفحه عرضه خواهد شد: یکی از آن ها آیفون ۶٫۵ اینچی به همراه صفحه ی نمایشگر OLED (درواقع نمونه ی پلاس آیفون ایکس خواهد بود) و دیگر دارای صفحه ی نمایشگر ۶٫۱ اینچی ال سی دی است که می توان آن را نمونه ی پلاس آیفون های امروزی در نظر گرفت.
نمونه ی ال سی دی قرار است ارزان تر باشد اما قطعا کیفیت تصویر پایین تری را خواهد داشت.
Kuo طبق مطالعاتش که بر گرفته از گزارش MacRumors است، می نویسد: اپل امیدوار است که نیازهای مختلف بازار را با تولید اپل های تمام صفحه، فراهم کند. در نهایت قرار است آیفون ۵/۶ اینچی با صفحه ی نمایش OLED به عنوان نسخه ی بروز شده ی آیفون ایکس ۸/۵ اینچی، و آیفون ۱/۶ اینچی دارای صفحه ی نمایشگر ال سی دی عرضه شود. Kuo پیش بینی کرده است که آیفون ۱/۶ اینچی احتمالا قیمتی بین ۶۴۹ الی ۷۴۹ دلار خواهد داشت و به احتمال زیاد صفحه ی نمایشگر آن رزولوشن پایین تر و کیفیت تصویر ضعیفتری را خواهد داشت.
اگر اپل، آیفون ال سی دی ۱/۶ اینچی خود را به قیمت ۷۴۹ دلار بفروشد به نظر قیمت آن بسیار ارزان تر از آیفون ۸، ۶۹۹ دلاری و یا آیفون پلاس ۸، ۷۹۹ دلاری خواهد بود. به نظر می رسد که قیمت ۸۹۹ دلار برای این آیفون ۱/۶ اینچی، یعنی قیمتی مابین مدل قبل و پلاس آن، معقول تر است. اما شاید اپل تصمیم بگیرد از تکنولوژی استفاده کند که باعث کاهش قیمت ها شود اما من در این مورد خیلی خوش بین نیستم. این کمپانی بیشتر مواقع به فکر سود خودش است.

منبع: Apple could launch two new full-screen iPhones next year

نظری بدهید