تکنولوژی گزارش

فیس بوک، اخطاری که مانع از بلاک کردن مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) می شد، را برطرف کرد.

آیا می دانستید که می توانید مارک زوکبرگ را در فیس بوک بلاک کنید؟ عجب جمعه ای می شود! تا ماه سپتامبر امسال یه راز کوچک و ناشناخته ای وجود داشت که می شد تمامی کاربری های این سایت را بلاک کرد حتی زوکبرگ. اما پس از اینکه این شرکت به این موضوع پی برد، مشخص شد که یک سری پروفایلهای افرام مهم- مثل صاحب فیس بوک- را نمی توان بلاک کرد زیرا در صورت بلاک، اخطاری برای شما می آمد مثل این بود که تعداد زیادی کاربر در یک مدت زمان کوتاه، آن را بلاک کرده باشند.

شما یک پیغام اخطار دریافت می کردید که چیزی شبیه «اخطار در بلاک کردن. با عرض پوزش، در بلاک کردن مارک زوکربرگ مشکلی وجود دارد. لطفا مجددا تلاش کنید.» بود. فیس بوک به خبرگزاری بوزفید (BuzzFeed) در جواب به اینکه چرا کاربران نمی توانند عاملان اصلی سایت را بلاک کنند، اعلام کرده است که این اتفاق عمدی نبوده است. این شرکت اعلام کرد که اصلاح این مشکل ممکن است زمان زیادی ببرد و امروز به روزنامه ی The Verge اعلام کرد که در چند هفته ی آینده به طور کامل این مشکل رفع خواهد شد.

مت ناوارا (Matt Navarra)، مدیر رسانه ی اجتماعی The Next Web، امروز قابلیت بلاک کردن فیس بوک زاک را فاش کرد: بلاخره امروز می توانید فیس بوک مارک زاکربرگ را بلاک کنید.

من همین الان زاکربرگ را بلاک کردم و احساس خوبی دارم. من نمی خواهم بگم که غرق در قدرت بلاک کردن شدم، بلکه چند ثانیه بعد از بلاک کردن وی، آن را به حالت قبل برگرداندم. اما خوب داشتن این امکان، به آدم حس خوبی را می دهد. من از این اتفاق قدردانی می کنم که یکی از قدرتمند ترین و قوی ترین شرکت های جهان فهمید که ممکن است شاید همه ی کاربران خواهان دریافت اطلاعات جدید و به روز شده از پارلمان رهبر خود نباشند. با تشکر از فیس بوک

تصحیح: ورژن قبلی این مقاله پس از امکان بلاک کردن زاکربرگ از این سایت برداشته شد. فیس بوک نه امروز و نه این هفته، بلکه از سپتامبر این مشکل را حل کرده بوده است.

منبع: Facebook quietly fixed an error that prevented you from blocking Mark Zuckerberg

نظری بدهید