تکنولوژی

سرفیس نوت پد، مایکروسافت چه ویژگی هایی خواهد داشت؟!

This might be Microsoft's secret Surface notepad

یک صفحه نمایش پیچیده، تاشو و انعطاف پذیر

بر طبق شایعات، مایکروسافت همانند شرکت Courier ، بر روی یک دستگاه نوت پد تاشو کار می کند. در اوایل امسال دستگاهی همانند این دستگاه اختراع شد، اما اختراع جدیدی که این هفته از آن رونمایی شد، دارای جزییات بیشتری بوده است. این اختراع ابتدا توسط MSPU ثبت شده است و به «دستگاه های جانبی» ارجاع داده شده است و توسط مهندسین مایکروسافت که مسئولین ایجاد انواع سرفیسهای و دستگاه های تاشو هستند، به ثبت رسیده است.
به نظر می رسد که این دستگاه دارای دو صفحه نمایش مجزا و قسمتی است که این دوصفحه را به همدیگر وصل می کند مانند کتاب یوگا لنوو (Lenovo’s Yoga Book). تصاویر نشان می دهند که این دستگاه رمزآلود چگونه می تواند خم شود و به عنوان تکیه گاه صفحه ی نمایش استفاده شود. درحالی که هیچ جزییات دقیقی درمورد نرم افزار این دستگاه وجود ندارد، ثبت اختراع مایکروسافت دارای جزییات زیادی در مورد نحوه ی کار این لولا است. مایکروسافت به استفاده از یک سری دنده، امکان استفاده از این دستگاه در موقعیت های مختلف را برای شما فراهم می کند.

این دستگاه دارای یک لولای منحصر به فرد است

در ثبت این اختراع، چند نمونه از حالتهایی که می شود از این دستگاه استفاده کرد، بیان شده است که شامل استفاده ی کاربر از دو صفحه ی نمایش با یک فاصله ی بسیار کم می شود. یک کیبورد مجازی به همراه پد لمسی در یک قسمت و در صفحه نمایش دیگر پیش بینی آب و هوا در حال پخش است. در گزارش های پیشین بیان شده است که دستگاه های مایکروسافت، شامل دو صفحه نمایشی است که می تواند مانند یک کتاب تا شده و دارای قلمی برای یادداشت برداری باشد.
مرکز ویندوز (Windows Central) پیش از این گزارش داده بود که مایکروسافت برای این دستگاه، بر روی یک نرم افزار نوت بوک کار می کند که تقلیدی از نوشتن واقعی بر روی نوت بوک را فراهم کند.
هیچ کدام از تصاویر ثبت اختراع این دستگاه، وجود قلم را در این دستگاه نشان نداده اند و بیشتر بر روی عملکرد لولای منحصر به فرد آن توجه شده است.
مهندسان مایکروسافت بر روی جزییات این لولاها برای طیف وسیعی از دستگاه ها سرفیس دقت زیادی به خرج می دهند. این شرکت یک پایه ی منحصر به فرد برای سرفیس پرو، سرفیس استادیو و یک صفحه نمایش قابل جداشدن برای سرفیس بوک ایجاد کرده است.

هنوز معلوم نیست که چنین دستگاهی به بازارهای عمومی عرضه می شود و یا خیر. پیش از این مایکروسافت ایده ی سرفیس مینی را مطرح کرد اما چند هفته پیش از عرضه این محسول مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا، این پروژه را لغو کرد. سرپرست سرفیس، Panos Panay این دستگاه عرضه نشده را، «عالی» و همانند « Moleskine» معرفی کرد. نگاهی دقیق تر به تصاویر سرفیس مینی می تواند درک بهتری را برای ما فراهم کند.
در راستای عرضه ی سرویس استادیو مایکروسافت، مهندس نرم افزار آن، این اختراع را به عنوان همه چیز در یک کامپیوتر شخصی ثبت کرد. اگر واقعا مایکروسافت به دنبال عرضه و رونمایی از یک دستگاه موبایل جدید است، بنابراین تصاویر ثبت اختراع آن می توانند در مورد ویژگی های آن به ما اطلاعات دقیقتری را بدهد.
تصاویر اختراع به منظور وضوح بیشتر، ویرایش شده اند.

منبع: This might be Microsoft’s secret Surface notepad

نظری بدهید