تکنولوژی

کاهش اجتناب ناپذیر ارزش بیت کوین

بیت کوین،ارز دیجیتالی بعد از بالاترین رکوردی که در روز یکشنبه داشت در صبح جمعه ارزش آن به کمتر از ۱۱۰۰۰ دلار کاهش یافت .

بیت کوین ارز دیجیتالی که در سال جاری ارزش آن افزایش یافت و با رکوردشکنی همراه بود، در هفته گذشته ارزش آن به کمتر از ۱۱۰۰۰ دلار کاهش یافت.
ترافیک سنگین روز جمعه در یکی از بزرگترین بازارهای بیت کوین معاملات در اوراق قرضه را متوقف کرد. برنامه Coinbase حدود ساعت ۸:۳۰ اعلام کرد که «خرید و فروش ارز دیجیتال ممکن است به طور متناوب آفلاین باشد.» و پس از آن گفت که حجم زیاد معاملات موجب شده است که شبکه آن حدود دو ساعت در دسترس نباشد.
ارز دیجیتالی به افراد بدون محدودیت های مرزهای جهانی با رؤسای فنی و یا افراد مشکوک به دولت ها و فراتر از آن کسانی که به دنبال پول شویی هستند اجازه می دهد تا معاملات ناشناس انجام دهند اما ارزش بیت کوین در سال جاری جذابیت بیشتری را در ارزهای دیجیتالی صرفا به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری جذب کرده است. با این حال کمبود حمایت دولت ها و مقررات بیت کوین نیز منجر به بی ثباتی مانند تغییرات چشمگیر این هفته می شود.
بر اساس نمودار موجود دربرنامه Coinbase بیت کوین در صبح جمعه تا ۱۰,۴۰۰ دلار کاهش یافت. قبل از توقف معاملات در Coinbase ارزش آن در حدود ۱۳,۴۵۰ دلار بود.
اگر چه قیمت در اوایل این هفته برای فروش معادل ۱۵,۵۰۰ دلار بیشتر از پنج شنبه به بازار عرضه شد و فروش آن پس از ظهر و صبح روز جمعه تسریع یافت.
با توجه به گزارش اخبار بلومبرگ در روز پنج شنبه سرمایه گذاران شرکت Goldman Sachs قصد دارند میز گردی تجاری برای رسیدگی به ارزهای دیجیتالی تا اواسط سال آینده ایجاد کنند. این امر نشان دهنده ی افزایش علاقه سرمایه گذاران اصلی است اما تنظیم کننده ها درباره فقدان حمایت از سرمایه گذاران ، پرورش و احاطه کردن کلاهبرداران هشدار داده اند.

نظری بدهید