تکنولوژی

حلقه ی وایرلس ام آی دی آی (MIDI) به شما امکان آن را می دهد تا با حرکات دستتان، بر روی موسیقی افکت بگذارید.

حلقه ی وایرلس ام آی دی آی (MIDI)

تقریبا یک سال است که بر روی این موضوع کار شده است.

شرکت فرانسوی اینهنسیا (Enhancia) تقریبا بیش از یک سال است که بر روی مفاهیم مرتبط با حلقه ی ام آی دی آی فعالیت می کند و بالاخره در ماه مارس در کیک استار عرضه خواهد شد. کاربران می توانند با دست کردن این انگشتر در انگشت اشاره ی دست راستشان در هنگام نواختن کیبورد، افکت های موسیقی خاصی را ایجاد کنند.

این انگشتر که بسیار سبک است و از پلاستیک نرم و فلز ساخته شده است می تواند با هاب از طریق اتصال به کامپیوتر شما، متصل شود. هاب هم می تواند انگشتر را شارژ کند و هم به آن می گوید که کدام افکت ها در چه زمان هایی مناسب هستند. علاوه بر این در این انگشتر یک نرم افزار و پلاگین وجود دارد که می تواند به همراه نرم افزارهای دیجیتال صوتی مانند آبلتون و لوجیک استفاده شود.

سنسور انگشتر می تواند سه نوع از حرکات دست را تشخیص دهد که می توان به صورت پیش فرض یکی از این حالات را انتخاب کرد (می توان برای هر نوع موسیقی حالت های آن را تغییر داد). یکی از این حالات، تکان دادن کم دست همانند ویبره است. این حرکات به این علت انتخاب شده اند زیرا که از حرکت ها طبیعی در حین زدن کیبورد محسوب می شود تا به موزیسین ها امکان اضافه کردن بعدی جدید را در هنگام نواختن بدهند که کاملا قابل استفاده و راحت است. دیدن فردی که در حال نواختن کیبورد این انگشتر را دست کرده است بسیار سرگرم کننده است و حتی می تواند بسیار جالب باشد که نه تنها بعد شنوایی را به همراه دارد، بلکه بعد دیداری را نیز در بر می گیرد. مسلما جالب است که ببینید فردی به طور جادویی موزیک را در هوا پخش می کند.

حلقه ی وایرلس ام آی دی آی (MIDI)

مفهوم حلقه ی ام آی دی آی، موضوع جدیدی نیست، اما مدلهای پیشین به جای در نظر گرفتن حرکات دست، به حرکت های خاص دیگری واکنش نشان می دادند. اینهنسا می خواهد موزیسین ها به حالت عادی و همیشگی خود، کیبورد بنوازند و افکت های جدیدی را ایجاد کنند و همچنین بر افکت هایی که اعمال می شود بسیار اهمیت می دهد.

گرچه مدل سی ای اس، دارای سیم بوده و وایرلس نیست، اما نسخه ی نهایی آن قرار است وایرلس یاشد و دارای نوارهایی با ۷ سایز مختلف است که به بهترین شکل با انگشت افراد اندازه شود. این شرکت بیان کرده است که برنامه های ویژه ای برای نوازندگان سایر موسیقی ها دارد، اما در مورد جزییات آن حرفی نزده است.

انگشتر ام آی دی آی در مارس ۲۰۱۸ با قیمتی نامشخص قرار است در کیک استار بفروش برسد.

منبع: This wireless MIDI ring allows you to perform musical effects with hand gestures

نظری بدهید