انسان شناسی

آیا باید سن بلوغ را تا ۲۴ سالگی در نظر گرفت؟

Should we consider adolescence to last until age 24?

پذیرش این ایده می تواند سیاست های شما را تغییر دهد

متخصص سلامت بلوغ و نوجوانی بیان می کند که تفکر درمورد دوران بلوغ تا ۲۴ سالگی مربوط به نحوه ی زندگی جوانان امروز است.

سوزان سویر، مسئول سلامت نوجوانان در دانشگاه ملبورن در مجله سلامت نوجوانان و کودکان لنست، بیان کرده است که در مقایسه با نسل های پیشین، جوانان امروز سالهای بیشتری را در مدرسه سپری می کنند، دیر ازدواج می کنند و دیر بچه دار می شوند و حتی خیلی دیر خانه می خرند. دوران گذر از کودکی به بزرگسالی، نیازمند سنی بیش از ۱۹ سالگی است در حالی که بیشتر افراد خلاف این فکر می کنند. به عنوان نتیجه گیری سویر بیان کرده است که ما باید سیاست ها و خدمات را برای خدمات دهی بهتر به مردم تغییر دهیم.

سویر از جمله اولین کسانی است که متوجه ی این تغییرات در سبک زندگی انسان شده است. در سال ۲۰۱۰ نیویورک تایمز مقاله ای بسیار جالب و خواندنی را در مورد تجربه ی ۲۰ سالگی و تغییرات آن با گذشته انتشار کرده است. همانطور که در مقاله بیان شده است، نوجوانی، خود یک ساختار اجتماعی است اما در صد سال گذشته بدین صورت نبوده است. محقق جفری جنس آرنت به نیویورک تایمز بیان کرد که در حال حاضر مرحله ی «ظهور بزرگسالی» وجود دارد بدین معنا که هنگامی که شما در سن ۲۰ سالگی قرار دارید هنوز بدنبال کشف هویت خود هستید و احساس بی ثباتی  و احساسی بینابین نوجوانی و بزرگسالی را دارا هستید».

از دیدگاه علم اعصاب شناسی ممکن است که اساسی برای تعریف این مرحله از زندگی وجود داشته باشد زیرا طبق تحقیقات، رشد فکری جوانان می تواند تا ۲۵ سالگی هم ادامه داشته باشد. به نظر می رسد که یک سری سیاست هایی برای نوجوانان امروز در نظر گرفته شده است. برای مثال در آمریکا، قانون مراقبت های مقرون به صرفه به مردم این امکان را می دهد که تا سن ۲۶ سالگی تحت بیمه ی بهداشتی والدین خود قرار گیرند. قوانین دیگری هم در کشورهای دیگر وجود دارد مثلا افراد می توانند در سن ۱۶ سالگی گواهینامه رانندگی دریافت کنند اما نمی توانند تا ۲۵ سالگی ماشین اجاره کنند.

در نهایت به نظر می رسد که تعارف جدید ارائه شده در مورد دوران بلوغ و نوجوانی منجر به تغییر سیاست ها شود اما تغییر سیاست ها امری دشوار است زیرا بحث های بسیاری درباره ی جوانان این نسل و حقوشان در تفکر نارسیسیزم وجود دارد که خواهان  حقوق و امکانات بیشتری برای جوانان هستند. اما این را به یاد داشته باشید که با وجود اینکه بسیاری از بحث ها بر سرزنش جوانان به خاطر خودخواه بودنشان مطرح شده است اما هنوز هم دلایل اقتصادی زیادی وجود دارد که جوانان امروز را در معرض خطر قرار داده و آنها را مجبور کرده است که از نشانه های بزرگسالی بگریزند.

منبع: ?Should we consider adolescence to last until age 24

نظری بدهید