پرسش و پاسخ

هنگام شکست چه اتفاقی می افتد؟(قسمت اول)

ممکن است نتایج امتحانات به اندازه کافی خوب نباشد یا به ایده آل هایی که در آینده برای خود تصور کرده اید مانند یک فوتبالیست یا یک دکتر نرسیده باشید.

خانم ۲۰ ساله ای برای مطالعه در مورد تنهایی و انزوا که بنا به گفته اطرافیان حس کرده است مورد مصاحبه قرار گرفت.

این تحقیق که توسط دانشگاه منچستر متروپولیتن و موسسه خیریه روانپزشکی جوان ۴۲nd Street تهیه شده است ،نشان می دهد هنگامی که جوانان به توقعاتشان در زندگی دست نیابند اغلب احساس کناره گیری و تنهایی می کنند .

پروژه تحقیقاتی تحت هدایت جوانان  به طور خاص محققان جوان بین ۱۴ تا ۲۵ ساله استخدام کرد بطوریکه آنها باید به مصاحبه با ۱۴۰ نوجوان که از طیف وسیع و متنوعی از زمینه ها و مشکلات تنهایی برخوردارهستند بپردازند.  به ویژه در موضوعاتی مانند:

  • ترس از شکست و ناامید کردن دیگران
  • فشار رسانه های اجتماعی
  • تغییرات عمده زندگی، از قبیل فروپاشی خانواده یا دور شدن از خانه
  • فقر
  • و احساس متفاوت بودن، به ویژه جوانان همجنسگرا LGBT.

بنا به گزارش  Lonliness Connects Us:« تنهایی در جهانی که نیازمند عملکرد شاد و موفق است شرم آور و ننگ آور است.»

من هنوز احساس تنهایی می کنم

خانم ۲۰ ساله گفت: «ارتباطات قدیمی از بین رفته است. شما هنگام برخورد با مشکلات به چه کسی پناه می برید؟ به خانواده خود ؟خیر، چرا که نمی خواهید احساس ناامیدی کنند.

در فضای رسانه های اجتماعی شادی اجباری است .همه افراد شاد به نظر می رسند . شما نمی توانید بگویید: «این واقعا سخت است یا دلم برایتان تنگ شده است.»

« گاهی اوقات زمانی که  تمام کارهایی که برنامه ریزی کرده ام را انجام دادم، در مدرسه موفق شدم و خانواده ام را خوشحال کردم و به دانشگاه رفتم ولی هنوز هم احساس ناراحتی و تنهایی می کنم … حالا چه؟»

موضوع تکراری در تحقیق ، کناره گیری و تنهایی افراد بود که ناشی از نامیدی کسانی است که آرزوهای خود را در یک فرد جوان قرار داده اند چنانچه که در مسیر موفقیت تحصیلی یا شغلی پایدار نباشد دچار انزوا می شوند.

یک مرد ۲۱ ساله گفت: «اگر از من سوال کنید که چه چیزی باعث شد احساس  تنهایی کنم می گویم زمانی که در تمام آخر هفته ها خودم تنها هستم وباقیمانده پیتزا در یخچال وجود دارد زیرا من من یک پیتزا سفارش دادم اما نمی توانم تمام آن را بخورم.

من به اینجا آمده ام تا به دانشگاه بروم اما این کارعملی نشد. خانه را ترک کرده ام و نمی خواهم به شهر خود بازگردم با آمدن به این شهر ارتباط با دوستان مدرسه ام را از دست دادم به هر حال اینجا تازه وارد هستم.شغل ثابتی ندارم و در چندین شرکت کار می کنم جایی که باید تمام خشونت ها و ناسزا ها را تحمل کنم .

همه چیز خیلی سخت تر از انتظار من بود و پول زیادی کسب نکردم و نمی خواهم والدینم از این شرایط مطلع شوند.»

منبع: ?’Young people and loneliness: ‘What happens when we fail

نظری بدهید