پرسش و پاسخ

زندگی پس از مرگ شگفت انگیز (قسمت د.م)

A surprising new afterlife for chewing gum

(قسمت دوم)

فرودگاه Heathrow همچنین یک حکم سه ماهه به نام  بهبود چشمگیر را اجرا کرد  که با استفاده از آن ۶۰۰۰ پوند در هزینه های نظافت صرفه جویی شد. راه آهن Great Western Railway  بیش از ۲۵ سطل مخصوص آدامس در ایستگاه راه آهن خود نصب کرده است و این طرح را گسترده تر به اجرا درآورده است.

در هر مورد سطلها به طور ناگهانی مشکل آشغالهای آدمس را حل نمی کردند اما ظاهرا در شروع تغییر رفتار افراد موثر بودند.

قالب سازی آدامس

چالش دیگر برای آنا پیدا کردن شرکای صنعتی بود که مایل به بازیافت سموم قدیمی بودند .

او در نهایت یک کارخانه بازیافت  در Worcester را برای اجرای طرح خود متقاعد کرد. کارخانه متعهد شد تا سطل ها را دریافت کند و قبل از اینکه آن را به قطعات تقسیم کند مواد ناخواسته مانند کاغذ یا جلد آدامس را فیلتر می کند و سپس آن را با سایر پلیمر های بازیافتی ترکیب می کند.

نسبت آن در مخلوط متفاوت است اما آنا می گوید هر شی که او می سازد شامل حداقل ۲۰٪ آدامس است.

 آنا اشیاء طراحی شده توسط  متخصص قالب سازی پلاستیک در Leicester به نام  Amber Valley که به طور معمول باعث ایجاد زنگ هشدار می شود را می سازد .

در اینجا مخلوط حاوی آدامس قدیمی  به دستگاه قالب گیری  تزریق می شود واین مواد گرم می شود و سپس به عنوان یک خمیر ریخته می شود که می تواند در حین سرد شدن به عنوان اشیای جدید قالب گیری شود.

برت نیکسون، مدیر کارخانه می گوید: «هیچ تفاوتی ازمعادل مواد پلی پروپیلن  که بر اساس ضد آن است وجود ندارد و دما و پارامترهای پردازش همگی مشابه هستند.»

هنگامی که شما در حال دست زدن به محصول کامل شده هستید مدتی را به این فکر می کنید که قبلا در دهان کسی بوده است.

اما هنگامی که به این ترس غلبه کنید آسان است. با بازیافت آن و استفاده دوباره از آن به محیط زیست کمک می کنید که این یک ایده کاملا فوق العاده است.

پاسخ صنعت

پارلمان انگلستان در نظر گرفته است که اگر شرکتهای تولید کننده آدامس به مبارزه با انداختن آدامس در خیابان نپردازند برای آن شرکتها مالیات وضع می کند.

پروژه آنا از طرف Wrigley یکی از بزرگترین تولید کنندگان، حمایت مالی شده است. همچنین متعهد شده است تا مواد اولیه او را با مواد مازاد از کارخانه Plymouth تامین می کند.

الکس هانتر دون، سخنگوی Wrigley، توضیح داد که چرا این شرکت پشت این پروژه است.

Gumdrop یک شیوه کاملا خلاقانه و نوآورانه است تا مردم مسئول آدامسهای دورریختنی خود باشند و از انداختن آن در خیابانها خود داری کنند. ما اساسا معتقدیم تغییر رفتار تنها راه حل پایدار در درازمدت برای مقابله با این مسئله است و ما  از آن حمایت می کنیم.

رویکردهای دیگر سعی در ضرب و شتم برای مقابله با این امر است که موثر نخواهد بود.

A surprising new afterlife for chewing gum

محققان بر روی ترکیب نوعی آدامس تجزیه پذیر در حال بررسی هستند که راحت تر در خیابان ها تمیز می شوند مانند آدامس بومی آمریکای مرکزی به نام Chicle که دارای بازار کوچک است.

اما در بازار فعلی که تحت تأثیر آدامس های تجزیه ناپذیر است آنا معتقد است که روش او بهترین گزینه روی میز است.

او می گوید: «من معتقدم که از طریق طراحی مناسب می توانیم شیوه رفتار مردم را تغییر دهیم.»

منبع: World Hacks: A surprising new afterlife for chewing gum

نظری بدهید